Lampy Alabaster dostępne w ofercie

Alabaster w słowach

W niewielu miejscach na ziemi powstała w czasach prahistorycznych jedna z najpiękniejszych skał-Alabaster.

Alabaster to skała mineralna tworzona przez fale morskie w wyniku ich zderzania się ze skalistymi wzgórzami.Dzięki temu zawiera on w swej strukturze wodę krystaliczną,przyczyniającą się do jego przejżystości oraz magicznego nastroju, który wprowadza do naszych wnętrz. Zachwycająca forma, kolor i unikalna przejżystość Alabastru uzyskiwana jest poprzez odpowiednie wydobycie, pomysłowość oraz kunsztowne i misterne przerabianie materiału.

Z szacunkiem należy przypomnieć, iż nasi przodkowie już 2500 lat temu zajmowali się przerobem Alabastru na własne potrzeby.Materiał ten początkowo zafascynował Egipcjan i Etrusków.

Alabaster stosowany jest do produkcji elementów dekoracyjnych w projektach architektonicznych oraz przedmiotów używanych przez nas na codzień. We Włoszech oraz Hiszpanii używano Alabastru "w kolorze słońca" jako zamiennika szyb okiennych w kościołach.W ten sposób powstawały swoiste witraże wprowadzające w niepowtarzalną atmosferę oraz klimat tych miejsc. W wyniku intensywnej współpracy między właścicielami wielkich fabryk przemysłowych oraz tradycyjnych rzemieślników, stworzono zachwycająca i przepiękną kolekcję lamp dekoracyjnych.Każda lampa powstaje z oddzielnego bloku skalnego w procesie żłobienia skały do odpowiedniego kształtu. Proponujemy Państwu lampy dające światło jedyne w swoim rodzaju- przejżyste, ciepłe ,nastrojowe i pełne miłości.